Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie

NABÓR NA ŚWIADCZENIE USŁUG ASYSTENCJI OSOBISTEJ

Poszukujemy asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie, w związku z realizacją programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, poszukuje osoby zainteresowanej podjęciem pracy w charakterze asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie , w związku z planowaną realizacją programu

Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, poszukuje osoby zainteresowanej

podjęciem pracy w charakterze asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością.

Program ma na celu wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy  ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością we wszystkich sferach życia, w tym:

  • wsparciu uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;
  • wsparcie uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;
  • wsparciu uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;
  • wsparciu uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30)

lub telefoniczny pod nr: 41-39-44-993